Podatkowe Akty Prawne to pierwszy portal Projektu PoznajPodatki.pl uruchomiony 2 kwietnia 2013 r. Dzięki niemu oferujemy możliwość bezpłatnego i wygodnego dostępu do bazy kilkudziesięciu aktów prawnych z zakresu prawa podatkowego. Publikujemy zarówno ustawy, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania jak i akty wykonawcze. Portal posiada także rozbudowaną bazę bonusowych aktów prawnych, wśród których znajdują się liczne kodeksy i ustawy z różnych dziedzin prawa (m.in. cywilnego i karnego). Wybrane akty prawne opublikowaliśmy w wersji PDF z automatycznym spisem treści. Co ważne, cała baza dostępna jest zupełnie za darmo! Wciąż pracujemy nad rozwojem oferty i aktualizacją treści już opublikowanych.

Na portalu Podatkowe Akty Prawne znajdziecie Państwo:

  • Aktualne teksty ustaw z zakresu prawa podatkowego
  • Akty zmieniające i wykonawcze
  • Archiwalne wersje ustaw podatkowych
  • Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
  • Kodeksy i inne ustawy (bonus)
  • Wersje PDF wybranych ustaw

 

Wszystkie opublikowane ustawy posiadają ułatwiający korzystanie z nich spis treści oraz informację dotyczącą aktualizacji!

PIT-39 INFO to pierwszy w Polsce portal w pełni dedykowany opodatkowaniu odpłatnego zbycia nieruchomości. Ideą, która przyświeca nam przy tworzeniu portalu jest dostarczenie kompletnych, zrozumiałych i łatwych do znalezienia informacji. Portal PIT-39 INFO to także możliwość uzyskania bezpłatnej informacji w Państwa indywidualnej sprawie!

Nasz Portal to kompletna baza wiedzy, na którą składają się artykuły i opracowania autorskie, praktyczne porady, akty prawne i baza interpretacji i orzeczeń.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z nas ma czas, możliwości lub po prostu ochotę na wizytę w urzędzie skarbowym, który zresztą nie zawsze okazuje się pomocny w rozstrzygnięciu dręczących nas problemów, a na wielu portalach można znaleźć powtarzające się informacje będące jedynie ogólnikami dotyczącymi tematu (w konsekwencji pozostawiającymi wiele niedomówień) lub pojedyncze bardzo szczegółowe problemy, które wyrwane z kontekstu ciężko zrozumieć.

Na portalu znajdziecie Państwo:

  • Artykuły i porady
  • Wyselekcjonowane interpretacje i orzecznictwo
  • Przepisy prawa związane z tematyką portalu

Portal został uruchomiony 1 grudnia 2013 roku, początkowo dostępny był pod adresem pit-39.info, aktualnie funkcjonuje w domenie pit-39.poznajpodatki.pl.